Субота, 14.12.2019, 15:04
Приветствую Вас Гість | Регистрация | Вход

Всеукраїнська студентська інтернет-конференція

Меню сайта
Форма входу
Друзі сайту
Статистика

Паламарчук В., Якість та безпека сертифікованої меблевої... - Форум

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Матеріали конференції 18.11.2011 » Товарознавство та експертиза продовольчих та непродовольчих товарів » Паламарчук В., Якість та безпека сертифікованої меблевої...
Паламарчук В., Якість та безпека сертифікованої меблевої...
conf-cvДата: Субота, 19.11.2011, 23:23 | Повідомлення # 1
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1656
Нагороди: 5
Репутація: 8
Статус: Offline

Вікторія Паламарчук,5 курс, спец. «Товарознавство та комерційна діяльність», д.ф.н.
наук. кер.- Хотинь Л.В.
Чернівецький торговельно – економічний інститут КНТЕУ
м. Чернівці
Якість та безпека сертифікованої меблевої продукції в УкраїніВ даний час випускається достатньо широкий асортимент меблевої продукції різних виробників. Розширяється виробництво меблевих товарів з підвищеними функціональними можливостями.
Актуальність даної роботи є те, що сертифікація меблевих виробів забезпечує вільний їх продаж. Сьогодні в Україні цього дуже не вистачає, оскільки реалізація товару іноземного походження на території нашої держави не є проблематичною у той час, як вітчизняний товар підлягає обов’язковому технічному регулюванню. Більше того, доступ українського товару до світового ринку частково обмежений. Тому ми зобов’язані довести, що наша меблева продукція є не лише високотехнологічною, а й конкурентоспроможною.
Метою даної роботи являється надання інформації щодо особливостей сертифікації меблевої продукції.
Далеко не кожен меблевий виріб привабливого зовнішнього вигляду відповідає усім санітарно-хімічним та фізико-механічним вимогам, а деяка продукція може серйозно зашкодити здоров’ю та життю людини. Саме тому сертифікація меблевої продукції є не лише своєрідною перепусткою на виробничий ринок, а й нагальною потребою.
Сертифікація меблевих виробів – це процедура підтвердження того, що ця продукція після проведення відповідних випробувань відповідає вимогам безпеки та якості. Якщо товар конкретної фірми відповідає усім вимогам, зазначеним у чинних державних стандартах України, то підприємство отримує сертифікат відповідності.[2, ст.63]
Безумовно, що споживач, в першу чергу, надасть перевагу тому виробнику, продукція якого відповідає усім необхідним вимогам та має документ, який засвідчує це, навіть якщо за якістю вона не вирізнятиметься з-поміж інших товарів. Адже клієнт, по-перше, знатиме, що продукція пройшла перевірку, являється більш конкурентоспроможною і безпечною. Крім того в разі виявлення деяких недоліків зможе висловити претензії безпосередньо фірмі-виробнику.
Найбільшою проблемою, є те, що сертифікація меблів в Україні не є обов’язковою. Тому низка підприємств виставляють на продаж неперевірений, а отже, можливо неякісний товар. Водночас, ціни на меблі українського виробництва продовжують зростати. В Україні є сотні великих і тисячі дрібних виробників меблевої продукції. Щороку науково-технічний випробувальний центр меблів перевіряє лише близько 70 підприємств. І з них як мінімум 4 відсотки не проходять випробування.[3,ст.105]
В Україні сертифікація меблів добровільна. Тому перевіряють продукцію тільки ті підприємства, які дбають про свій імідж, про конкурентну спроможність меблів, або хочуть експортувати свої меблі в країни, де сертифікат є необхідним. Сьогодні нормативна документація лише рекомендується до виконання, тому низка підприємств не проходить сертифікації. Вони просто постачають меблі на продаж без проведення цієї процедури. Меблі, які стоять у магазині, повинні мати етикетку виробника. Якщо цього немає, меблі явно фальсифіковані і якості від них чекати неварто.
Якісні меблі – це не лише гарний зовнішній вигляд, меблева продукція має відповідати критеріям надійності і, головне, критеріям безпеки.[1, ст.95]
Є два види безпеки: це фізико-механічна безпека і безпеки виділення шкідливих хімічних речовин у повітря жилих приміщень.Фізико-механічна безпека – це, зокрема, зовнішній вигляд, міцність, деформація корпусу, жорсткість кріплення дверей, довговічність, міцність та зусилля при засуванні ящиків, зусилля при засуванні штанг. Санітарно-хімічні випробування – це визначення формальдегідів та інших шкідливих речовин. Тобто, всі елементи необхідно випробовати в акредитованій лабораторії і потім визначити, чи придатний цей виріб для виробництва, і видати сертифікат відповідності.
Таким чином, можна порадити споживачам меблевої продукції покладатися на власний смак та інтуїцію, і не купувати несертифіковану продукцію. Оскільки сьогодні відповідальність за надійність і безпеку меблевої продукції в Україні лежить виключно на совісті виробників та посередників.

Список використаних джерел:
1) Власова А.В. Основи товарознавства непродовольчих товарів : навчальний
посібник / А.В. Власова. - К.: ЦУЛ, 2006.-208 с.
2) Новіков С., Никитюк О. Системи управління якістю в органах влади - дієвий інструмент підвищення конкурентоспроможності країни // ССЯ. - 2009. - №1- 63-65 с.
3)Сучасні проблеми товарознавства. - К.: КНЕУ, 2004.-264 с.

 
Форум » Матеріали конференції 18.11.2011 » Товарознавство та експертиза продовольчих та непродовольчих товарів » Паламарчук В., Якість та безпека сертифікованої меблевої...
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: