Вівторок, 21.01.2020, 20:10
Приветствую Вас Гість | Регистрация | Вход

Всеукраїнська студентська інтернет-конференція

Меню сайта
Форма входу
Друзі сайту
Статистика

Ченіна О., ПРОБЛЕМА БЕЗПЕКИ ІМПОРТОВАНИХ ПРОДУКТІВ... - Форум

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Матеріали конференції 18.11.2011 » Товарознавство та експертиза продовольчих та непродовольчих товарів » Ченіна О., ПРОБЛЕМА БЕЗПЕКИ ІМПОРТОВАНИХ ПРОДУКТІВ...
Ченіна О., ПРОБЛЕМА БЕЗПЕКИ ІМПОРТОВАНИХ ПРОДУКТІВ...
conf-cvДата: Субота, 19.11.2011, 23:19 | Повідомлення # 1
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1656
Нагороди: 5
Репутація: 8
Статус: Offline

Олена Ченіна,4 курс, спец. «Транспортні системи», д.ф.н.,
Наук. кер. - Лихолат О.А., Вишнікіна О.В.,
Академія митної служби України,
м. Дніпропетровськ
ПРОБЛЕМА БЕЗПЕКИ ІМПОРТОВАНИХ ПРОДУКТІВ ТВАРИННИЦТВАМ’ясо є унікальним продуктом харчування завдяки його високій енергоємності, збалансованості амінокислотного складу білків, жирів, наявності біоактивних речовин і високій засвоюваності. У м’ясі також багато вітамінів, мінеральних та екстрактивних речовин, що сприяють відділенню травних соків і засвоєнню їжі.
Однак, в останні роки відношення до м’яса змінилось. Вчені довели, що воно є причиною онкологічних, серцево-судинних та інших серйозних захворювань. Зокрема, одним з чинників, що негативно впливають на якість та безпеку м’яса та м’ясопродуктів, є антибіотики, пестициди, нітрати та нітрити. Потрапляючи в м’ясо, ці речовини негативно впливають на здоров’я людини, викликаючи алергію, дисбактеріоз, утворення антибіотикостійких патогенних організмів.
Антибіотики в тваринництві використовують для боротьби з бактеріями і стимулювання росту тварин. Проте, з 1997 р. їх почали виводити з вживання, і зараз їх застосування в ЄС заборонено. Але, як і раніше, застосовуються терапевтичні антибіотики. Потрапляючи в навколишнє середовище, вони створюють умови для появи бактерій-мутантів, які мають виключну до них стійкість. На фоні імунітету, послабленого постійним прийомом антибіотиків, можуть виникнути сприятливі умови для епідемій вірусних захворювань. Два великі спалахи ящуру були відмічені у Великобританії в 2001 і 2007 роках після того, як ЄС оголосили зоною вільною від ящуру та фермерам дозволили припинити вакцинацію тварин від нього. За інформацією фахівців Інституту здоров’я тварин (США) в Америці в 2005 р. для годування скота було використано 11,1 млн. кг антибіотиків.
Пестициди – це речовини, що використовуються для боротьби зі шкідниками сільського господарства й паразитами тварин. У січні 2011 року в Німеччині розгорівся скандал з поставками на сільськогосподарські ферми корму для свиней та птиці. Взята проба показала сильно підвищений рівень діоксину у свинині. Діоксин є причиною утворення злоякісних пухлин, психічних розладів, зниження імунітету, діабету та імпотенції. Пестициди, якими був отруєний корм, заборонені до вживання у Європі. Аналіз виявив у пробі сліди пентахлорфенолу, який з 1986 року заборонений до виробництва в Німеччині, а з 1989 року – до імпорту в цю країну. У Південній Америці та Азії засіб використовується, як і раніше.
Після забою м’ясо обробляють хімікатами. Нітрати, нітрити та інші речовини, що сприяють збереженню червоного кольору і товарного вигляду м’яса, надають йому властивостей, що сприяють розвитку пухлин при його вживанні в їжу.
Всі ці речовини залишаються у м’ясі і м’ясних продуктах, які ми купуємо в магазинах та супермаркетах, однак на упаковці про це не зазначено – закон цього не передбачає. Як результат, в червні 2011 року в Києві було зафіксовано масове отруєння курячим м’ясом. Після вживання курятини 25 осіб було госпіталізовано. За попередньою інформацією, всі вони купували продукт в одному й тому столичному супермаркеті [1].
Щорічно в Україну імпортують сотні тисяч тонн м’яса з різних країн. Так, з початку 2011 року на територію України було ввезено 230,484 тис. тонн м’ясопродуктів. Основними імпортерами м’ясних продуктів є Німеччина (у 2011 році – 20,499 тис. т), Бразилія (20,191 тис. т), Польща (18,192 тис. т) та Сполучені Штати Америки (9,627 тис. т). В свою чергу, Україна експортує м’ясні продукти в Казахстан (у 2011 році – 16,323 тис. т), Російську Федерацію (12,663 тис. т), В’єтнам (5,632 тис. т) та Молдову (4,701 тис. т ) [2].
В 2011 році значно збільшились обсяги імпорту м’яса великої рогатої худоби. Якщо за 2010 рік імпорт склав 50 тис. т, то за вісім місяців 2011 року – 723 тис. т. Це пов’язано, перш за все, із зниженням поголів’я великої рогатої худоби в Україні за останній час. Збільшився й обсяг баранини та козлятини. Але, дивлячись на те, що українці надають перевагу яловичині й свинині, баранина та козлятина є менш затребуваними видами м’яса. Зросла також загальна кількість споживання в Україні їстівних субпродуктів (2010 рік – 39844 тис. т, з 01.2011 по 08.2011 – 41169 тис. т). В цілому переважає імпорт свинини й м’яса птиці. Це свідчить, в першу чергу, про те, що дані види м’яса є більш доступними для середнього класу споживачів, але не слід забувати також про традиційні вподобання українців стосовно вживання їжі.
Зважаючи на обсяги імпортованої продукції тваринництва, неможливо бути впевненими в абсолютній безпеці м’ясних продуктів, що пропонуються українському споживачеві. До того ж, велика кількість м’яса ввозиться нелегально. За словами митників, у 80 % випадків через кордон нелегальне м’ясо перевозять за фіктивними документами або контрабандним шляхом.
Таким чином, враховуючи, що продукти тваринного походження є товарами посиленого контролю з боку держави за їх якістю, митні органи спільно з іншими правоохоронними органами проводять заходи, направлені на недопущення ввезення на митну територію України м’ясної продукції, яка не відповідає встановленим вимогам щодо її якості. Це передбачено спільним розпорядженням МВС, СБУ, Мінагрополітики, ДПА та Держмитслужби.

Список використаних джерел:
1. www.MIGnews.com.ua
2. www.kmu.gov.ua/dmsu/control/cstat/f11a/showstat

 
Форум » Матеріали конференції 18.11.2011 » Товарознавство та експертиза продовольчих та непродовольчих товарів » Ченіна О., ПРОБЛЕМА БЕЗПЕКИ ІМПОРТОВАНИХ ПРОДУКТІВ...
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: