Понеділок, 23.12.2024, 19:54
Приветствую Вас Гість | Регистрация | Вход

Всеукраїнська студентська інтернет-конференція

Меню сайта
Форма входу
Друзі сайту
Статистика

Олійник К., НОВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ІНФОРМАЦІЙНОМУ СУСПІЛЬСТВІ - Форум

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Олійник К., НОВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ІНФОРМАЦІЙНОМУ СУСПІЛЬСТВІ
conf-cvДата: Пятниця, 04.05.2012, 16:54 | Повідомлення # 1
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1656
Нагороди: 5
Репутація: 8
Статус: Offline

К.М. Олійник,




Наук. кер. – Добржанська І.М.
Чернівецький торговельно-економічний інститут КНТЕУ, м. Чернівці




НОВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ІНФОРМАЦІЙНОМУ СУСПІЛЬСТВІ



На сучасному етапі інформаційне суспільство являє собою теоретичну концепцію постіндустріального суспільства, еволюційний розвиток цивілізації, де інформація і знання продукуються в єдиному інформаційному просторі.
Актуальність цієї теми на сьогодні полягає в тому, щоб визначити як впливають новітні технології на формування нового типу суспільства, яке у країнах світу протягом останніх десятиліть характеризується як інформаційне суспільство.
До переваг і недоліків сучасних технологій в інформаційному суспільстві є перехід на супутні, нові технології. В першу чергу, це інформаційно-комунікаційні технології. У теоретичних дослідженнях і концепціях розвитку інформаційного суспільства найбільш розробленим залишається технологічний аспект, пов’язаний із розвитком інформаційних технологій. Суспільні ж аспекти, що характеризують уже не технології та механізми їх упровадження в різні сфери, а власне інформаційне суспільство як нову форму суспільного життя, виявляються не прописаними [3].
Багато вітчизняних та зарубіжних вчених займалися дослідженням питань новітніх технологій в інформаційному суспільстві. Серед них А.І.Ракитов, О.Фінько, Ю.Нестеров, О.Тоффлера, С.Алстром, Д.Белл. Але не всі питання були повністю розкриті, що і дозволяє проводити подальші дослідження в цьому напрямку. Варто більш поглиблено розглянути чинники зростання і проблеми втручання нових технологій в інформаційному суспільстві.
У сучасному суспільстві інформація є важливим і цінним ресурсом, а рівень розвитку країни оцінюється рівнем її інформатизації. Тому всі країни світу докладають чималих зусиль для забезпечення розвитку інформаційної сфери та створення відповідного комп’ютерного середовища.
До основних позитивних наслідків втручання новітніх технології в інформаційне суспільство варто віднести збільшення ролі інформації і знань в житті суспільства, зростання числа людей, зайнятих інформаційними технологіями, комунікаціями і виробництвом інформаційних продуктів і послуг, створення глобального інформаційного простору та розвиток технологій, які забезпечують ефективну взаємодію людей, доступ до світових ресурсів та задоволення потреб щодо інформаційних продуктів, послуг та технологій, а також зростання частки у валовому внутрішньому продукті.
Технології бурхливо розвиваються та розвивають суспільство. Актуальністю на сьогодні є впровадження інформаційних технологій в освіті, культурі та засобах масової інформації. Аналізом світової індустрії інформаційних і комунікаційних комп’ютерних технологій, за оцінками Світового банку, становить близько 1000 млрд. дол., і хоча темпи її розвитку найвищі на світовому ринку (11% щорічно), попит на засоби інформатизації залишається далеко незадоволеним і зростає ще більшими темпами [5]. Така тенденція прогнозується і на наступні десятиріччя. Основна країна, яка випереджає весь світ за темпами комп’ютеризації та впровадження найновіших технології є США. Вони контролюють:
• 65% світового комп’ютерного ринку;
• 63% ринку програмного забезпечення Західної Європи;
• 54% аналогічного ринку Японії.
З десяти найбільших у світі фірм, що розробляють програмне забезпечення, шість – американські. Американським фірмам і університетам належить більша частина світових патентів у галузі новітніх технологіях [5]. Варто зазначити, що найбільші досягнення українських учених в галузі оптимізації, математичного моделювання та системного аналізу [4]. Безперечним є те, що без новітніх технологій та залучення інвестицій Україна не має майбутнього. Тільки новітні технології дадуть можливість займатися енергозбереженням, оскільки новітні технології дають можливість випускати якісну продукцію з конкурентною ціною. Спостерігаючи як бурхливо розвиваються новітні технології в інформаційному суспільстві, можна назвати основні підкатегорії, які дають поштовх для розвитку: нанотехнології, створення штучного інтелекту, космічні, інформаційні та комунікаційні технології.
Отже, формування інформаційного суспільства породжує цілий комплекс проблем, від рішення яких залежить вибір і реалізація шляху розвитку людства. При цьому, якщо на початковому етапі інформатизації основну роль грають науково-технічні і технологічні проблеми, то на подальших етапах головну роль починають грати соціальні проблеми, рішення яких і визначить результат інформатизації.
Таким чином, формування інформаційного суспільства повинно бути направлено на підвищення ефективності використання потенціалу країни, на реалізацію механізмів розвитку цивілізації загалом, і бути орієнтована на задоволення інформаційних потреб всіх членів суспільства.
Список використаних джерел
1. Інформаційне суспільство [Електронний. ресурс] – Режим доступу: http://uk.wikipedia.org/wiki/Інформаційне_суспільство
2. Марія Волинська сучасні методи та технології в інформаційному суспільстві [Електронний. ресурс] – Режим доступу: http://www.nas.gov.ua/svit/Article/Pages/11_2728_2.aspx
3. Кудрявцева С.П., Колос В.В., становлення і розвиток інформаційного суспільства [Електронний. ресурс] – Режим доступу: http://pulib.if.ua/part/10013
4. Розвиток інформаційного суспільства та тенденції прискорення інформатизації в Україні. [Електронний. ресурс] – Режим доступу: http://univd.edu.ua/index.php?id=325&lan=ukr
5. Іван Сергієнко комп’ютерні технології – шлях до інформаційного суспільства [Електронний. ресурс] – Режим доступу: http://dt.ua/SCIENCE....20.html

 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: