Субота, 11.01.2025, 09:44
Приветствую Вас Гість | Регистрация | Вход

Всеукраїнська студентська інтернет-конференція

Меню сайта
Форма входу
Друзі сайту
Статистика

Яцун Л., ФІНАНСОВИЙ ЛІЗИНГ ЯК НЕТРАДИЦІЙНА ФОРМА... - Форум

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Яцун Л., ФІНАНСОВИЙ ЛІЗИНГ ЯК НЕТРАДИЦІЙНА ФОРМА...
conf-cvДата: Понеділок, 26.05.2014, 14:00 | Повідомлення # 1
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1656
Нагороди: 5
Репутація: 8
Статус: Offline
\


Яцун Лілія,





3 курс, спец. «Товарознавство і комерційна діяльність», д.ф.н.,
Наук. кер. – Галушка Є.О.,
Чернівецький торговельно-екномічний інститут КНТЕУ,
м. Чернівці




ФІНАНСОВИЙ ЛІЗИНГ ЯК НЕТРАДИЦІЙНА ФОРМА КРЕДИТУВАННЯ





На сьогоднішній день обраний Україною шлях до євроінтеграції вимагає негайного вирішення ряду питань пов’язаних із оновлення основних фондів. Вирішення цих завдань може бути досягнутим завдяки новій та перспективній формі кредитування – фінансовому лізингу.
Праці українських вчених Шем’якіної Н.В., Пономаренко А.А., Скоцик В.Є., Коваля В., Чкан А.В. та ін. ілюструють актуальність застосування лізингу сучасними підприємства у здійсненні своєї діяльності.
Відповідно до ст.1 та ст.2 Закону України «Про фінансовий лізинг» від 16.12.1997 р. (із змінами та доповненнями) фінансовий лізинг – це вид цивільно-правових відносин, що виникають із договору фінансового лізингу, за яким лізингодавець зобов'язується набути у власність річ у продавця (постачальника) відповідно до встановлених лізингоодержувачем специфікацій та умов і передати її у користування лізингоодержувачу на визначений строк не менше одного року за встановлену плату (лізингові платежі) [1].
Під час планування оновлення матеріально-технічної бази кожен керівник стикається із такою проблемою як нестача власних коштів підприємства для придбання необхідного устаткування. Для залучення кредитних коштів є декілька варіантів, серед яких банківський кредит та фінансовий лізинг. У порівнянні із банківським кредитом, лізинг має ряд переваг. По – перше, його можна отримати не лише у національній, а й в іноземній валюті; по – друге, він не потребує додаткової застави, в той час, як при оформленні банківського кредиту це є звичайною і неодмінною умовою. По – третє, оформлення договору про лізинг займе до тижня часу, а оформлення банківського кредитку – декілька тижнів [2]. Саме за рахунок цих переваг фінансовий лізинг здобув популярність серед країн із розвиненою ринковою економікою, де частка лізингу в інвестиціях до основних фондів складає до 30%, а у ряді країн із високими показниками зростання вона досягає 10-15%. У країнах Східної Європи, які демонструють високі темпи зростання (Естонія, Польща, Угорщина), співвідношення річного обсягу лізингу і ВВП складає 2-5% (в Україні – усього 0,63%) [3].
За дванадцять років, у період із часу започаткування фінансового лізингу у 1998р. і до 1.01.2011 р., сільгосптоваровиробникам на вигідних для них умовах передано у фінансовий лізинг більше 20,5 тис. одиниць техніки, що у вартісному перерахунку становить 1,96 млрд. грн. На 2011 р. сільгосповаровиробникам було замовлено придбання технічних засобів та обладнання на суму 2,7 млрд. грн. Такі дані свідчать про розвиток лізингу на теренах України, про ефективність розвитку даного нетрадиційного виду кредитування [4].
Рівень оснащення вітчизняних підприємств основними засобами надзвичайно низький, оскільки більша частина обладнання є застарілою і непридатною для подальшої експлуатації. Товари, що виготовляються за допомогою такого обладнання, є низької якості, потребують значного вкладу праці та інших ресурсів, тобто виробництво товарів за таких умов є неефективним і не відповідає європейським вимогам. Сьогодні знос основних засобів на підприємствах України складає 60% (за офіційними даними: гірничодобувна промисловість – 45,9%; переробна – 55,3%; енергетика – 57,9%; будівництво – 55,8%), а за окремими даними наближається до критичного рівня і складає до 87%. Це призвело до того, що наші підприємства не те що не можуть підвищувати економічні показники, а й не можуть втримати їх на рівні попередніх років, що в свою чергу, призводить до спаду економіки країни в цілому. За оцінками фахівців Всесвітнього банку, потенційний попит на послуги лізингу в Україні складає від 12 до 50 млрд. дол. США [3].
Таким чином, фінансовий лізинг виступає нетрадиційною формою кредитування і є зручним джерелом фінансування вітчизняних підприємств, оскільки дозволяє на вигідних умовах здійснювати переоснащення основних засобів.
Список використаних джерел:
1. Про фінансовий лізинг: закон України від 16.12.1997р. № 723 редакція від 16.01.2004р. [Електронний ресурс]. Режим доступу http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/723/97-вр
2. Чкан А. В. Фінансовий лізинг як невід’ємна ланка розвитку сільськогосподарського виробництва: проблеми та перспективи [Текст] / А. В. Чкан, С. О. Кучеркова // Економічні науки. сер. : Облік і фінанси, 2013. т. Вип. 10(4). – с.399-404
3. Шем’якіна Н. В. Лізинг як важлива складова інвестиційного механізму оновлення технічної бази виробництва [Текст] / Н. В. Шем’якіна, А. А. Пономаренко // Економіка промисловості . – 2009. - №4. – с.101-108
4. Скоцик В.Є. Лізинг як джерело оновлення парку техніки сільськогосподарських підприємств / В.Є. Скоцик // Інноваційна економіка: всеукраїнський науко-технічний журнал. – Вип. 6 – 2013 . – с.258 – 261


 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: