Середа, 23.05.2018, 10:59
Приветствую Вас Гість | Регистрация | Вход

Всеукраїнська студентська інтернет-конференція

Меню сайта
Форма входу
Друзі сайту
Статистика

Копа Тетяна, Мірзова Анна. Проблеми використання сучасних... - Форум

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Матеріали конференції 21-22.05.2009 » Розвиток теорії і методики обліку, аналізу та аудиту » Копа Тетяна, Мірзова Анна. Проблеми використання сучасних...
Копа Тетяна, Мірзова Анна. Проблеми використання сучасних...
conf-cvДата: Четвер, 21.05.2009, 16:23 | Повідомлення # 1
Admin
Група: Адміністратори
Повідомлень: 1656
Нагороди: 5
Репутація: 8
Статус: Offline

Копа Тетяна, Мірзова Анна,

Наук. кер. – Таций І.В,
Східноукраїнський Національний університет ім. В.Даля,
м. Луганськ


Проблеми використання сучасних інформаційних технологій аудиті з урахуванням міжнародних стандартів


Цілком природно, що сьогодні все більш актуальним постає питання комп’ютеризації аудиту, адже неможливо уявити собі галузь діяльності людини, пов’язану з обробкою інформації, без використання обчислювальної техніки.
Одним з критеріїв якості при проведенні аудиту - є виконання аудиторами вимог Міжнародних стандартів аудиту, що значно ускладнює аудит. Перед аудитором постає необхідність у зборі, обробці та документуванні додаткової інформації.
Підвищення ефективності аудиторської роботи можливо за рахунок використання комп'ютерних технологій, які сьогодні, в принципі, можуть використовуватись протягом всього процесу аудиту: на етапах планування, контролю та складання аудиторського висновку.
Але на шляху впровадження використання комп'ютерної техніки і технології аудиті існує певне коло проблем, серед яких виділяють наступні:
1. Низький рівень розвитку аудиторського ринку, викликаний незначним періодом його становлення.
2. Аудит фінансової звітності згідно з міжнародними стандартами багато в чому має за основу так зване «професійне судження аудитора, яке ґрунтується на його досвіді та інтуїції. Тобто, бездумна комп'ютеризація аудиту може призвести до такої його автоматизації, яка потягне за собою ряд помилок при проведенні аудиту [2, с.281].
3. Різна галузева спеціалізація клієнтів аудиторських фірм, що при динамічно мінливому законодавстві заважає детально налагодити спеціалізовані системи на усі можливі випадки.
4. Ряд методичних проблем, зокрема, необхідність розроблення методичних підходів реалізації трансформаційних процедур перетворення фінансових звітів по заданих форматах, не розголошуючи при цьому комерційну таємницю тих аудиторів, які вже виконують подібні замовлення й знають, як цю роботу виконувати.
5. Низький рівень комп'ютерної грамотності користувачів.
Окрім того, розробка аудиторського програмного забезпечення є досить важким процесом, який потребує значних фінансових витрат.
На сьогодні аудиторські фірми розробили і використовують спеціальні інформаційні системи, орієнтовані на внутрішню регламентацію аудиторської діяльності із застосуванням внутрішньофірмових і Міжнародних стандартів. Однак, ринок аудиторського програмного забезпечення в Україні тільки починає розвиватися. Тож нині одними з головних інструментів аудитора, як і раніше, залишаються Word та Excel.
Проте, конкуренція, що посилюється в аудиторсько-консалтинговому бізнесі, вже змушує компанії знаходити нові шляхи підвищення ефективності організації та рентабельності діяльності. Неабияку роль у цьому буде відведено й пошуку шляхів рішення підвищення ефективності діяльності, якості надаваних послуг за допомогою застосування спеціалізованих програмних засобів.
До основних перспектив розвитку програм по автоматизації аудиторської діяльності слід віднести: продовження інтеграції з системами бухгалтерського обліку; створення майстра з настроювання користувачами алгоритмів формування бухгалтерської й податкової звітності на основі імпортованих даних бухгалтерського обліку; вбудовування й регулярне відновлення методології аудита в частині робочих документів аудитора, бази потенційних (типових) порушень; вбудовування можливості опису бізнес-процесів клієнта [3,с.201].
Таким чином, можна зробити висновок, що використання інформаційних технологій є не тільки актуальним завданням і найважливішим фактором успішної роботи аудитора, а й необхідною умовою її виконання. Українські фірми повинні усвідомити, що тільки якнайшвидше освоєння інформаційних технологій дозволить їм одержати необхідні конкурентні переваги в боротьбі на вітчизняних і закордонних ринках.
Список використаних джерел
1.Івахненков С.В. Комп’ютерний аудит: контрольні методики і технології. – К.:Знання, 2005. – 286 с.
2.Івахненков С.В. Інформаційні технологи в організації бухгалтерського обліку та аудиту. – К: Знання-прес, 2003 р. – 349 с.
3.Інформаційні технології в обліку та аудиті. Аудит інформаційних технологій //Матеріали Міжнар. наук.-практ. конф., 24-25 листопада 2006 р. – Харків, 2006. – 213 с.

 
Форум » Матеріали конференції 21-22.05.2009 » Розвиток теорії і методики обліку, аналізу та аудиту » Копа Тетяна, Мірзова Анна. Проблеми використання сучасних...
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: